O Zlaté Praze

Zlaté mince, zlaté šperky, zlaté hodinky a Zlatá Praha. Synonyma pro krásu, hodnotu, tradici, noblesu a eleganci. Festival, konaný letos již po šestapadesáté, patří do této prestižní společnosti zcela po právu.

Zlatá Praha je světově jedinečný festival prezentující nejlepší televizní hudební, divadelní a taneční pořady a filmy napřič hudebními žánry. Vedle Prix Italia a Rose d´Or patří k nejstarším televizním festivalům na evropském kontinentu. Je jedinou akcí svého druhu, kterou od roku 1964 nepřetržitě přímo organizuje Československá a později Česká televize.

Kromě spojení kvalitní hudby, divadla a tance a jejich originálního zachycení prostřednictvím televizních kamer, oceňují návštěvníci zejména příležitost setkat se s předními osobnostmi světové umělecké scény, ať již při filmových premiérách nebo při komorních recitálech konaných na prestižních adresách, dříve v Paláci Žofín či v posledních čtyřech letech na Nové scéně Národního divadla. Tam nejlépe vynikne osobitost umělců, z majestátních prostor také na diváky zároveň dýchne vznešenost a jedinečnost okamžiku. Na festivalu jsme v minulých letech přivítali řadu významných světových režisérů, choreografů a umělců, kteří zde osobně prezentovali vrcholy své tvorby – H. Burton, P. Weigl, B. Large, B. Monsaingeon, Ch. Bruce, B. Gavin, N.Duato, H.Hulscher, J. Kylián, M. Ek, Ch. Nupen, A. Preljocaj, J. Neumeier, D. Klimentová, J. a O. Bubeníčkové.

Zlatá Praha každoročně přináší svým náročným kulturním příznivcům to nejlepší ze světové i tuzemské produkce. Ve svém poslání je stabilní, ve svém přístupu však nikoli. Festival se každým rokem rozšiřuje a vyvíjí, iniciuje a reflektuje kulturní dění a je významnou celospolečenskou událostí určenou široké veřejnosti.

Zlatá Praha je také místem, kde se pravidelně setkávají tvůrci a producenti s předními odborníky, místem poznávání a soutěžní konfrontace, ale zejména událostí spojující světová televizní díla s českou špičkovou kulturou.

Pojďte ho zažít s námi.

Těšíme se s Vámi na viděnou od 25. září.

vizual 2019