Jaká ocenění budou letos na festivalu udělena?

Grand Prix

Jste-li z filmové branže a plánujete přihlásit svůj snímek na Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha, pak vás jistě zajímá, jaké ceny může váš film na festivalu získat. A že jich není málo...

Nejvyšší festivalovou cenou je Grand Prix Golden Prague, která porota uděluje jednomu vítěznému pořadu. K tomuto ocenění se váže finanční odměna ve výši 10 000 EUR. Film, který cenu získá, musí porotu zaujmout vynikající kvalitou, kreativitou i technickým provedením. Vloni byla takto oceněna italská inscenace opery La Bohème v režii Maria Martoneho, kterou produkovala společnost Rai Radiotelevisione Italiana.

Kromě Grand Prix jsou na festivalu každoročně udělovány tři České křišťály pořadům v jednotlivých soutěžních kategoriích: Dokumenty o hudbě, tanci a divadle, Záznamy inscenačního umění a Záznamy hudebních koncertů

Další cenou, kterou může váš film na Zlaté Praze získat, je Zvláštní uznání za mimořádný umělecký přínos. Toto ocenění je udělováno pořadům, které se vyznačují vynikající kvalitou a kreativitou, ale nemusí nutně získat jednu z hlavních cen.

Za zmínku stojí samozřejmě i další ocenění, jako například Cena České televize, která je udělována pořadu, jenž vyniká uměleckou kvalitou, nebo ocenění Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, které zahrnuje finanční odměnu ve výši 50 000 Kč.

Každý soutěžní pořad může navíc na festivalu získat i několik cen. 

Nezapomeňte, že deadline pro přihlášky je 31. května. Hodně štěstí!