56. ročník Zlaté Prahy zahájí Ladies Music Night

Ladies Music Night

Letošní 56. ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha zahájí koncert věnovaný výjimečným ženám a dívkám, které ve světě hudby rozdávají nejen krásu, ale i vynikající hudební výkony.

Během slavnostního večera vystoupí sopranistky Martina Janková a Kateřina Kněžíková, houslistka Olga Šroubková, violoncellistka Terezie Kovalová, harfenistka Kateřina Englichová, varhanice a klavíristka Katta, hráčka na lesní roh Kateřina Javůrková, skladatelka, zpěvačka, textařka, producentka a výtvarnice​ Vladivojna La Chia a mimořádně talentovaná devítiletá klavíristka Klára Gibišová.

Zmíněné dámy a slečny bude doprovázet komorní orchestr Ambroš Ladies Orchestra. Moderace večera se zhostí Libor Bouček, který nás provede jednotlivými skladbami a z rozhovorů se divák dozví i zajímavé historky nejen z hudebního života.

Slavnostní zahájení Zlaté Prahy živě přenáší Česká televize na kulturním kanálu ČT art.

Se zakoupením vstupenek na zahajovací koncert 56. ročníku Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha neotálejte, předprodej na webové stránce Národního divadla byl již spuštěn.

Kateřina Englichová Kateřina Englichová Autor: Petr Kurečka
Terezie Kovalová Terezie Kovalová Autor: Andrea Sovová
Kateřina Javůrková Kateřina Javůrková Autor: Monika Navrátilová
Martina Janková Martina Janková Autor: Kamil Rodinger
Katta Katta Autor: Tomáš Nosil
Klára Gibišová Klára Gibišová Autor: Petra Hajská
Vladivojna La Chia Vladivojna La Chia Autor: Helena Kadlčíková
Kateřina Kněžíková Kateřina Kněžíková Autor: Ilona Sochorová
Olga Šroubková Olga Šroubková Autor: Mona Martinů