Cesta na vrchol aneb život operního virtuosa, kterému tleská celý svět

Adam Plachetka Adam Plachetka Autor: Andrea Filičková

Portrét operního umělce, jehož nadání již dávno překročilo hranice České republiky – to je premiérový zážitek, který pro své návštěvníky připravil festival Zlatá Praha. Adam Plachetka, operní hvězda mezinárodních rozměrů, odkryje v unikátním dokumentu režiséra Martina Kubaly své soukromí a zároveň diváky provede cestou, po které došel za celosvětovým úspěchem.

Režisér Martin Kubala natáčel dokument Adam Plachetka, cesta na vrchol v letech 2015 až 2018. Během té doby stihl s operním pěvcem navštívit hned několik nejprestižnějších koncertních síní po celém světě – kamery zachytily prostory Lyric Opery v Chicagu, Metropolitní opery v New Yorku, salzburský festival či Vídeňskou státní operu, kde má pěvec stálé angažmá. Film tak mimo jiné přibližuje typicky pro umělce časté cestování a přesouvání se z jednoho kontinentu na druhý, ze scény na scénu. K vykreslení celkového portrétu Adama Plachetky napomáhá i zachycení jeho osobního života v divákům zatím neznámé poloze – jako starostlivého otce a manžela.

Premiéra dokumentu Adam Plachetka, cesta na vrchol se uskuteční na Nové scéně Národního divadla v pátek 27. září od 20 hodin. Adam Plachetka se bude v tu dobu připravovat na operní premiéru v Chicagu, přesto diváky na dálku pozdraví prostřednictvím telemostu.

Vstup na slavnostní večer je zdarma, registrace je nutná.

Adam Plachetka Adam Plachetka Autor: Andrea Filičková
Adam Plachetka Adam Plachetka Autor: Andrea Filičková
Adam Plachetka Adam Plachetka Autor: Andrea Filičková