Komentované prohlídky historické budovy Národního divadla

Národní divadlo

Otevřeli jsme rezervace na unikátní komentované prohlídky zákulisí historické budovy Národního divadla, které jsme pro vás na letošek opět připravili. Pokud jste na nich ještě nebyli, teď je ten správný čas!

Novorenesanční budova architekta Josefa Zítka je jednou z nejvýznamnějších staveb v zemi jak z hlediska národně kulturního a historického, tak i z hlediska čistě architektonického.

Součástí velkorysého interiéru je kromě samotného hlediště a jeviště také několik společenských sálů, salónků, předsálí nebo terasa, kde lze obdivovat díla Bohuslava Schnircha, Mikoláše Aleše, Františka Ženíška, Josefa Václava Myslbeka, Václava Brožíka, Josefa Tulky a Julia Mařáka. Pozemek bývalé solnice, který byl ke stavbě budovy zakoupen, poskytl divadlu nádhernou polohu na vltavském břehu proti panoramatu Hradčan.

Prohlídka vede přes jednotlivá podlaží celým divadlem. Navštívíme základní kameny v podzemí, přízemí s hledištěm, prostory dvou foyer s uměleckými díly a rovněž nejvyšší místo, kam se návštěvník Národního divadla může dostat – terasu u trig s výhledem na Petřín a Pražský hrad.

  • Termín prohlídek: sobota 24. září 2022 od 10:00, 10:30, 11:00 a 11:30
  • Doba trvání prohlídky: cca 50 minut
  • Vstup na prohlídky je zdarma s nutnou rezervací. Maximální počet vstupenek na jednu rezervaci: 4.
  • Sraz je vždy cca 10 minut před termínem prohlídky před hlavním vchodem do budovy Národního divadla, vstup z Národní třídy.
  • Prosíme o dochvilnost, po začátku prohlídky již vstup do budovy není možný. Na shledanou při prohlídce!