KOMU BY SE CHTĚLO DO CANNES, KDYŽ MŮŽE JET DO PRAHY?

Logo Golden Prague

Milujete film, hudbu, tanec a divadlo, ale Cannes, Glastonbury ani Karlovy Vary Vám letos nezapadají do harmonogramu? Máme pro Vás řešení. Navštivte jeden z nejstarších, nejtradičnějších a nejprestižnějších evropských uměleckých festivalů - Zlatou Prahu 2019. Mezinárodní televizní festival, který se každoročně koná právě v Praze. Letos to bude již 56. ročník!

Nikde jinde neuvidíte pohromadě a v takovém množství ty nejlepší a nejnovější světové filmy z oblasti klasiky, současné hudby, jazzu a world music, záznamy a televizní zpracovaní oper, divadelních představení, baletů i představení moderního tance. Mnohé z nich navíc ještě před jejich televizní premiérou. Přidáte-li k tomu prostředí Nové scény Národního divadla, sídla světově renomované Laterny magiky, která Zlatou Prahu od 25. do 28. září hostí, pak už je patrně rozhodnuto, že tento festival nemůžete opomenout.

Nebo ještě váháte? Tak co třeba pozvání na doprovodný program, který zahrnuje worskshopy, ukázky tanců i aktivity pro věkem malé, ale láskou k umění velké návštěvníky? Minulý rok se celá piazzetta Národního divadla vlnila v duchu nové řady STARDANCE a klub Lávka vířil latinsko-americkými rytmy až do pozdních ranních hodin. Pokud jste tam nebyli, máte letos co dohánět.

Návštěvu festivalu, hlavní kulturní akci podzimu, a Prahy, která je v posledních dnech babího léta nejbarevnější a nejmagičtější, si loni nenechali ujít takové hvězdy, jakými jsou režisér Bruno Monsaingeon či operní pěvec Štefan Margita. Která z hvězd se tu objeví letos? Nechte se překvapit…

Pokud vám tedy umění není cizí a chcete být u toho, co se za poslední rok nejlepšího v oblasti hudby, divadla a tance natočilo, pak nemůžete být koncem září jinde, než na Nové scéně. Nezapomeňte, že Praha bude „Zlatá“ od 25. do 28. září 2019.