Novinka letošního festivalu: komentované prohlídky Rudolfina a Obecního domu

Obecní dům

Jubilejní ročník festivalu Zlatá Praha přinese bohatý doprovodný program a v rámci něj pro vás letos máme novinku – kromě historické budovy Národního divadla se můžete těšit na komentované prohlídky dalších dvou význačných pražských staveb: Rudolfina a Obecního domu. Budete tak mít jedinečnou možnost poznat historii i současnost těchto architektonických skvostů zblízka.

Rudolfinum: Klenot českého umění a hudby

Rudolfinum, elegantní budova v neorenesančním slohu, ztělesňuje ducha kultury a umění. Jeho význam pro českou hudební scénu nelze přehlédnout – je domovem České filharmonie a hostí mnoho koncertů, výstav a kulturních událostí. Díky komentovaným prohlídkám festivalu Zlatá Praha budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost ponořit se do historie tohoto významného místa. Odborní průvodci budou prezentovat nejen architektonické lahůdky budovy, ale také poutavě vyprávět o významných událostech, které se zde odehrály.

Obecní dům: Klenot secesní architektury a demokracie

Reprezentační palác hlavního města Prahy – Obecní dům – patří právem mezi národní kulturní památky. Na rozdíl od většiny jiných však není historickým monumentem, zpřístupňovaným pouze v rámci prohlídkových tras přísně vymezených provazy. Koncerty, plesy, módní přehlídky, taneční, výstavy, ale i svatby a jiné soukromé oslavy, stejně jako kávu v původní secesní kavárně nebo české speciality v Plzeňské pivnici a skvělé koktejly ve znovu otevřeném Americkém baru pod dohledem známého pražského baristy Michala Trettera umocňuje neopakovatelná atmosféra, genius loci. Během komentovaných prohlídek festivalu Zlatá Praha se návštěvníci dozví více o historii tohoto místa a jeho významu pro český národ. Průvodci se ponoří do detailů secesní architektury a odhalí příběhy, které tato stavba ukrývá.

Vstup je zdarma s nutnou rezervací na naší webové stránce. Podívejte se tedy na program a vyberte si z termínů. Jen moc dlouho neotálejte, počet míst je značně omezen.