Daniel Gorjão

Profile picture for user Daniel Gorjao
Ředitel pro oblast múzických umění, Rádio e Televisão de Portugal

Daniel Gorjão
Portugalsko

Daniel Gorjão se narodil v roce 1984 v Minde. Navštěvoval hereckou školu na univerzitě Moderna a později divadelní a filmovou školu v Lisabonu. V roce 2003 debutoval v souboru Teatro Politeama, kde sedm let spolupracoval s Filipem La Fériou.

V roce 2010 získal cenu pro začínající talenty na festivalu Teatro Nacional D. Maria II / Almada a navrhl představení „um dia dancei SÓ dancei um dia“. Od té doby pro divadlo vytvořil řadu představení. V roce 2014 byl nominován na ceny Time Out a New Talent s představením „Radiografia de um nevoeiro imperturbável“. V roce 2017 získal Cenu města Lisabon / Fatal s představením „Ama como a estrada começa“ pro GTIST. V témže roce vytvořil hru „Júlia“ pro São Luiz Teatro Municipal a v roce 2021 pro stejné divadlo hru „Vita e Virginia“.

V nedávné době zinscenoval „Nós como futuro“ pro Portugalský národní balet. Od roku 2010 působí jako herec a režisér dabingu pro RTP. V roce 2016 se ujal programů scénických umění pro RTP2. Působí také jako profesor postgraduálního kurzu dramaturgie na ESMAE.