Emelie de Jong

Profile picture for user Emelie de Jong
Ředitelka oddělení uměleckých pořadů

ARTE France
Emelie de Jong
Francie

Emelie de Jong zahájila svou kariéru v ARTE France coby novinářka a překladatelka v tiskovém oddělení, ale brzy přestoupila na oddělení scénických umění, kde se podílela na tvorbě slavných pořadů, jako je magazín o městské kultuře Tracks nebo Music Planet Tonite. Zároveň stála za vznikem hudebních dokumentárních pořadů a pracovala na živých přenosech oper nebo popových a rockových festivalů.
V roce 2003 pomáhala budovat nově založené kulturní oddělení, kde spolupracovala s mezinárodními partnery, získávala a předobjednávala dokumentární snímky pro kulturní tematické večery, jejichž různorodé náměty se pohybovaly od muzea Quai Branly, japonských animací, Franze Kafky, Na cestě k americké kultuře, Alexandra Solženicyna až po filmy, psychoanalýzu a válečné fotografy. Zároveň celou dobu přispívala do Metropolis, legendárního kulturního magazínu stanice ARTE.
V současnosti je ředitelkou oddělení uměleckých pořadů, které vytváří a distribuuje ambiciózní kulturní dokumentární snímky a programy věnované scénickým uměním, legendární magazíny, jako je například Tracks (který se vysílá už dvacátým pátým rokem), ale i původní on-line dokumentární formáty na ARTE i na digitálních platformách stanice.