Reiner Moritz

Reiner Moritz
Výkonný ředitel / Poorhouse International

Poorhouse International LTD
Elke Riemann-Moritz
Veterinärstr. 2A
80539 Munich
Německo

Reiner Moritz se etabloval jako přední mezinárodní koproducent a distributor prémiových pořadů, například titulů Život na Zemi Davida Attenborougha, Život a dobrodružství Nicholase Nicklebyho, 100 velkých obrazů, Mahábhárata Petera Brooka či velmi uznávaného Fausta Petera Steina.

Jako režisér má na svém kontě řadu dokumentů z oblasti hudby a umění, mimo jiné životopisů Šostakoviče, Bouleze, Zendera a z poslední doby pak Hanse van Manena. Režíroval také film Anton Bruckner – Zrození génia, který byl uveden v kinech.

V nakladatelství Droemer Knaur vydal 863stránkový hudební slovník.

Jeho londýnská distribuční společnost Poorhouse International spolupracuje s vysílacími společnostmi po celém světě a zastupuje vybrané pořady, především z Francie, Německa, Velké Británie a USA. Mezi jeho poslední úspěchy patří série Ikonické páry a portréty Zeffirelliho, Rity Hayworthové, Garyho Coopera, Jacka Lemmona a Anthonyho Hopkinse.

Na festivalu v Banff a na festivalu FIPA získal Cenu za mimořádné úspěchy, francouzská organizace CNRS mu také udělila Cenu za kameru. Je držitelem francouzského Řádu umění a literatury (ve stupni komandér).