Představujeme tým, který vybere vítězný snímek

sál NS

Pětičlenná odborná porota je letos složená ze zástupců Švýcarska, Finska, Kanady, Chorvatska a České republiky. Porotci budou mít nabitý program, celkem totiž rozdají pět ocenění – hlavní cenu Grand Prix Golden Prague, tři České křišťály a Zvláštní uznání za mimořádný umělecký počin.

 

V čele poroty zasedne švýcarský televizní a rozhlasový producent Markus Wicker, který už několik desetiletí působí ve švýcarské televizní a rozhlasové společnosti SRF. Od roku 2013 je zkušený televizní a rozhlasový profesionál vedoucím oddělení hudby a eventů v kulturním oddělení, na starosti má hudební dokumenty, koncerty a vývoj hudebních formátů.

Jyrki Nokkonen pracuje jako manažer akvizice hudebních a zábavných pořadů ve finské veřejnoprávní vysílací společnosti YLE. Kromě nákupu hudebních a tanečních pořadů od klasických po populární patří k jeho současným povinnostem i nákup různých druhů zábavních pořadů, včetně zahraničních komediálních seriálů, pro tři televizní kanály a rovněž pro Yle Areena, úspěšnou bezplatnou internetovou službu.

Z daleké Kanady je další porotce, producent Jason Charters. Spisovatel a producent nominovaný na mezinárodní cenu Emmy je jedním ze zakladatelů společnosti Riddle Films sídlící v kanadském Torontu, která se věnuje zachycování múzických umění a kultury. Její programy a filmy se mimo jiné objevily na stanicích CBC, PBS, ARTE, BBC, NHK, NDR, SVT, na Torontském mezinárodním filmovém festivalu, na filmovém festivalu Sundance, Rotterdamském mezinárodním filmovém festivalu, v galerii McMichael Canadian Art Collection a v newyorském Muzeu moderního umění.

Ivana Kocelj pracuje jako vedoucí hudebního oddělení a má na starosti čtyři rozhlasová tělesa Chorvatské radiotelevize. Stojí za výrobou stovek televizních nahrávek koncertů a živých akcí, napsala mnoho scénářů a byla producentkou sedmi televizních dokumentárních filmů o hudbě… Od roku 2013 uvádí novoroční koncert pořádaný ve Vídni. Již 17 let má na starosti chorvatskou účast v soutěži Eurovision Young Musicians, kde pořádá národní výběr a stojí v čele delegace Chorvatské radiotelevize.

Z českých řad v porotě usedne ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová. Od roku 1989 do 2013 pracovala v České televizi jako producentka hudebních programů. Řadu let zastupovala ČT v IMZ, v EBU a koprodukovala hudební a taneční filmy. Od roku 2013 je ředitelkou Filharmonie Brno, kde zodpovídá za velký symfonický orchestr, koncertní sezónu a pořádání čtyř mezinárodních hudebních festivalů.