PŘIHLASTE SVŮJ FILM NA JUBILEJNÍ ROČNÍK

Golden Prague

Dnes byly oficiálně spuštěny přihlášky filmů do soutěže 60. ročníku Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha. Festival, který se letos koná v termínu 20.-23. září 2023 na Nové scéně Národního divadla, patří mezi nejvýznamnější události v oblasti televizního umění.

Zlatá Praha je jedním z nejstarších evropských televizních festivalů, kterého se každoročně účastní filmaři a televizní profesionálové z celého světa. Soutěž televizních pořadů z oblasti hudby, tance a divadla (bez ohledu na hudební žánr) hodnotí pětičlenná mezinárodní porota, a je rozdělena do tří kategorií:

  • Dokumenty o hudbě, tanci a divadle
  • Záznamy inscenačního umění (záznamy inscenací oper, operet, muzikálů, tance, baletů, divadelních představení atd.)
  • Záznamy hudebních koncertů (záznamy symfonických a orchestrálních představení, komorní hudba, recitál atd.)

Kromě pořadů přijímá MTF ZP do soutěže také jednotlivé části seriálů či cyklů, jestliže je lze samostatně posuzovat.

Vítězové jsou oceněni prestižními cenami, včetně Grand Prix Zlaté Prahy za nejlepší film, k níž se pojí odměna 10.000 Eur, a která je považována za jednu z nejvýznamnějších cen v oblasti televizního umění.

Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha je důležitou platformou pro filmové a televizní profesionály z celého světa. Umožňuje jim prezentovat své práce a získávat uznání za jejich tvůrčí úsilí, festival poskytuje i příležitosti k mezinárodnímu setkávání a výměně názorů mezi odborníky z různých oblastí televizního průmyslu.

Pokud máte zájem se zúčastnit soutěže jubilejního šedesátého ročníku, neváhejte svůj film právě teď přihlásit. Přihlášky jsou otevřeny do 31. května 2023. Více informací o soutěžních kategoriích a pravidlech najdete ve Statutu Zlaté Prahy.