Josef Špaček – devět sezón

Josef Špaček Autor: Radovan Subin

V uplynulých dvou letech vznikal dokument o houslovém virtuosovi Josefu Špačkovi. Podařilo se ho zastihnout nejen v pražském Rudolfinu a na Smetanově Litomyšli, ale i při jeho koncertním turné ve Spojených státech amerických nebo v Berlíně, kde koncertoval v sídle Berlínské filharmonie se světoznámým dirigentem Manfredem Honeckem s Deutsches Symphonie-Orchester Berlin.

Během dvou let se podařilo nahlédnout do zákulisí jeho profesního života, jeho soukromí i rodinného zázemí. Josefa Špačka tak uvidíme jako sólistu, komorního hráče, kantora i jako starostlivého otce rodiny. Protagonista dokumentu studoval na prestižních amerických školách pod vedením Idy Kavafian, Jamieho Lareda a jednoho z největších houslových mistrů oboru Itzhaka Perlmana. Po dokončení studií ve Spojených státech se Josef Špaček vrátil do České republiky a stal se nejmladším koncertním mistrem v historii České filharmonie. Na tomto postu pak absolvoval devět koncertních sezón. Po devíti letech v řadách ČF se vydal na čistě sólovou dráhu. Intenzivní umělecká spolupráce s Českou filharmonií však nadále trvá. V posledních letech vystupuje na koncertních pódiích celého světa.

Dokument si prostřednictvím Josefa Špačka klade otázku, jaké procento talentu, píle a štěstí je nutné k 'cestě' z pražských Modřan do americké Philadelphie, New Yorku, Bostonu nebo dalších světových metropolí a k tomu stát se světově uznávanou autoritou ve svém oboru…

Po provedení rezervace na webové stránce Zlaté Prahy obdržíte emailem instrukce ohledně převzetí vstupenek. Vstup je zdarma.

Nová scéna Národního divadla
-
Velký sál, Nová scéna