Pavel Černoch – Enfant Terrible?

foto

Premiéra nového dokumentárního snímku režisérky Olgy Malířové Špátové

Dokumentární portrét Pavla Černocha – opravdový příběh života jednoho z nejvýznamnějších současných českých operních pěvců. Pavel Černoch je vyhledávaným tenorem na prestižních koncertních a operních scénách, ale zároveň je rebel, který si žije po svém a nechce se řídit cizími pravidly.

S kamerou se podařilo stát u zrodu Pavlova profesního snu, kterým je být stálým hostem nejvýznamnějších operních scén jako jsou Metropolitní opera, Covent Garden, La Scala a Vídeňská opera. Jak sám říká, přeje si to proto, aby už nemusel nikomu nic vysvětlovat a zdůvodňovat. A to se mu v současnosti plní.

Nekonformní je celá jeho dosavadní profesní cesta. Už při studiích na JAMU v Brně mu doporučili věnovat se něčemu jinému než zpěvu, protože byl prý problematický. Vždycky ale chtěl dělat to, co ho baví, měl na vše svůj názor, chtěl zpívat naplno a po svém a proto se tímto doporučením nenechal ovlivnit a šel svou vlastní cestou.

I když je na jevišti hodně citlivý a často pláče na konci Traviaty, tak zároveň dokáže konstruktivně vést svou velkou firmu. Když se přestavuje operní scéna, Pavel si otevře svůj počítač a řeší firemní povinnosti…

Velký sál, Nová scéna, čtvrtek 24. září od 20:00

VSTUP ZDARMA s nutnou rezervací

Nová scéna Národního divadla
-
Velký sál, Nová scéna