Slavnostní předávání cen 58. MTF Zlatá Praha

Zlatá Praha

Závěrečné předávání cen se již tradičně uskuteční na Nové scéně Národního divadla, odkud jej v přímém přenosu odvysílá Česká televize. Záštitu Mezinárodnímu televiznímu festivalu Zlatá Praha i letos udělil primátor hlavního města Prahy, ministr kultury České republiky, festival dlouhodobě spolupracuje také s Dagmar Havlovou a Nadací Vize 97.

V programu letošního závěrečného večera uvidíme vystoupení bývalých absolventů a žáků Akademie múzických umění, kteří připomenou letošní 75. výročí založení největší umělecké vysoké školy v České republice, jež úspěšně vychovala celé generace umělců - představí se Smyčcové kvarteto Pavla Bořkovce, sólový klarinet, harfový kvartet a další. Program večera doplní fragment z nejnovější inscenace Petra Zusky, jednoho z nejznámějších současných českých choreografů v podání Pražského komorního baletu, adagio z pas de deux z baletu Don Quijote zatančí sólisté Moravského divadla Olomouc, představí se sólistky Národního divadla v Brně a slavnostní předávání cen pak uzavře pestrá akrobatická show Losers Cirque Company.

Ze snímků přihlášených producenty a televizními společnostmi z celého světa vybere pětičlenná mezinárodní porota ty nejlepší – tedy nejen hlavního vítěze, který získá Grand Prix, ve třech kategoriích se bude soutěžit i o České křišťály. Během slavnostního večera bude dále uděleno i několik speciálních cen: Cena České televize, Zvláštní uznání za mimořádný umělecký počin a Ocenění Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97. Speciální cenu za mimořádný přínos na Zlaté Praze udělí již poněkolikáté Evropská vysílací unie a Hudební a mediální centrum IMZ. Letos ocenění obdrží Peter Sellars, americký divadelní režisér, známý svými jedinečnými současnými inscenacemi klasických i současných oper a her.

Nová scéna Národního divadla
-