Zlatá Praha na obrazovkách České televize

ČT art

Co ze Zlaté Prahy vás v nadcházejícím týdnu čeká na obrazovkách ČT art?

PONDĚLÍ 19. září 2022 / 21:45

Janine Jansenová: Láska ke Stradivarimu (PREMIÉRA)

Strhující nový film o nizozemské virtuózce Janine Jansenové a její cestě k nahrání jedinečného alba, v němž bude hrát na dvanáct nejvzácnějších stradivárek světa. V doprovodu sira Antonia Pappana sledujeme Janine na cestě z jejího rodného Stockholmu do Londýna, kde se během hektických deseti dnů seznamuje s houslemi, vybírá díla, která jim nejlépe vyhovují, učí se o jejich historii i slabých stránkách a nakonec onemocní Covidem. S odhodláním se přesto vrací, aby toto nezapomenutelné album nahrála.

ÚTERÝ 20. září 2022 / 21:10

Projekt umírající labutě (PREMIÉRA)

Cílem Erica Gauthiera, uměleckého ředitele Gauthier Dance//Dance Company Theaterhaus Stuttgart, bylo dát čtyřiašedesáti mezinárodním umělcům z oblasti tance, choreografie, hudby a filmu novou perspektivu v době pandemického lockdownu. Jeho vizí bylo, aby šestnáct choreografů vytvořilo taneční sóla pro šestnáct členů souboru, a dále pak šestnáct nových skladeb pro díla i filmovou realizaci – ve Stuttgartu nebo přes Zoom společně s herci v Kanadě, Izraeli nebo Řecku.

STŘEDA 21. září 2022 / 20:15

Dagmar Pecková a její hosté

Přímý přenos slavnostního zahajovacího koncertu letošního 59. MTF Zlatá Praha z Nové scény Národního divadla v Praze. Pěvkyně Dagmar Pecková zve na jeviště své přátele a hosty, pěvce M. Svobodovou, R. Samka, J. Hájka a tanečníky M. Trpišovskou a M. Vodenku. Orchestr opery Jihočeského divadla řídí D. Švec, večerem provází L. Bouček. Režie A. Rezek

STŘEDA 21. září 2022 / 23:25

V rytmu Zlaté Prahy (PREMIÉRA)

Je televizní obrazovka pro žánr tance, hudby a divadla spojencem, nebo nepřítelem? Lze vůbec natočit pro televizi živé umění tak, aby se neztratila původní atmosféra? Odpovědi hledá dokument zachycující průběh 58. ročníku mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha. Režie J. Mudra

ČTVRTEK 22. září 2022 / 23:25

Agónie (PREMIÉRA)

Tradiční lidová hudba nezná hudební noty; žije a hraje se tak dlouho, dokud zůstali ti, kdo ji hrají. Ve filmu Agónie jsme svědky toho, jak se tento svět rozplývá před očima zpěváka a instrumentalisty Adama Struga. Je to filmový příběh o pokusu zastavit čas. Agónie je road movie, která diváky provede napříč polskými regiony a mnoha hudebními tradicemi. Jedná se o vícevrstevný příběh o lásce, hořkosti, životě a pomíjivosti.

SOBOTA 24. září 2022 / 21:45

59. MTF Zlatá Praha - Slavnostní předávání cen

Zakončení prestižního mezinárodního televizního festivalu živě z Nové scény Národního divadla v Praze.