Slavnostní předávání cen? Je na co se těšit!

Předávání cen Zlaté Prahy

Známe TOP 30 snímků, které budou soutěžit (nejen) o GRAND PRIX, která je dotována částkou 10.000,- EUR. A teď už nezbývá než napjatě čekat do finále Zlaté Prahy, kdy budou na slavnostním předávání cen – v sobotu 24. září – vyhlášeny výsledky a vítězové letošního ročníku. Neméně zajímavý bude ale také program večera, který ve zpožděném přenosu od 21:45 uvede kanál ČT art.

V programu letošního závěrečného večera se představí například dlouholetá první sólistka Baletu Národního divadla Nikola Márová coby Umírající labuť, koloraturní sopranistka Lucie Kaňková, která zazpívá árii z Verdiho opery La traviata za doprovodu Talichova kvarteta, a cappella sextet SKETY, houslista Daniel Matejča, letošní vítěz Eurovizní soutěže mladých hudebníků nebo pestrá akrobatická show Losers Cirque Company.

Ze snímků přihlášených producenty a televizními společnostmi z celého světa vybere pětičlenná mezinárodní porota ty nejlepší – tedy nejen hlavního vítěze, který získá Grand Prix, ve třech kategoriích se bude soutěžit i o České křišťály. Během slavnostního večera bude dále uděleno i několik speciálních cen: Cena České televize, Zvláštní uznání za mimořádný umělecký počin a Ocenění Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Speciální cenu za mimořádný přínos na Zlaté Praze udělí již poněkolikáté Evropská vysílací unie a Hudební a mediální centrum IMZ. Letos ocenění obdrží Barbara Hanniganová, kanadská sopranistka a dirigentka, za mimořádný přínos hudbě a audiovizuálnímu průmyslu.

Závěrečné předávání cen se již tradičně uskuteční na Nové scéně Národního divadla, odkud jej také odvysílá Česká televize. Záštitu Mezinárodnímu televiznímu festivalu Zlatá Praha i letos udělil primátor hlavního města Prahy, ministr kultury České republiky, festival dlouhodobě spolupracuje také s Dagmar Havlovou a Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.