Premiéra dokumentu Rok s Národním divadlem

Rok s Národním divadlem

Nenechte si ujít premiéru časosběrného dokumentu o netradiční spolupráci říčanské ZUŠ s Národním divadlem Praha. Projekce, které dodá to správné kouzlo festivalová atmosféra, proběhne v pátek 22. září 2023 od 16:30 hodin.

Základní umělecké školy obohacují svým žáčkům život nejen vlastní výukou, ale i dalšími navazujícími aktivitami jako jsou různé koncerty, výstavy nebo třeba představení. Říčanská ZUŠka dětem k tomu všemu letos přinesla ještě netradiční bonus – spolupráci s Národním divadlem v Praze.

Nový časosběrný dokument Rok s Národním divadlem mapuje krásný, ale náročný rok, který mohli děti, rodiče i pedagogové ZUŠ Říčany díky této spolupráci prožít. Zúčastnili se totiž projektu Partnerská škola, do něhož Národní divadlo každoročně vybírá jednu školní instituci, s níž bude spolupracovat. V projektu, který běží už sedmým rokem, se letos navíc poprvé angažovaly všechny soubory Národního divadla, nejen činohra, ale i balet a opera. Za rok zhlédla říčanská ZUŠ v Národním divadle více než pětatřicet představení a tvůrčích dílen. Ze spolupráce jsou nadšení rodiče i děti.

Vstupenky na slavnostní premiéru nového časosběrného dokumentu v režii Michala Špejry a Davida Bělohradského si můžete rezervovat zde. Vstup je po předchozí rezervací míst bezplatný.