Nadace VIZE 97 letos opět festivalovým partnerem

Dagmar Havlová, Golden Prague Festival 2023

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 je dlouholetým partnerem Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha – svou cenu zde udílí již od roku 2002 a bude tomu tak i letos. Této spolupráce si velmi vážíme. Děkujeme!

Vloni získal prestižní ocenění z rukou paní Dagmar Havlové Martin Kubala, režisér snímku „Nikola Márová: portrét primabaleríny“. Dokumentární film produkovala Česká televize v koprodukci s Národním divadlem.

„Vzdělaný a kulturně založený národ je cíl, o který Nadace VIZE 97 usiluje již od svých začátků. Tento záměr sdílíme s televizním festivalem Zlatá Praha a je skvělé, že Česká televize produkuje dokumenty o osobnostech, které svým mimořádným talentem pozvedají českou kulturní scénu a také sdílejí své zkušenosti s mladými lidmi," řekla paní Dagmar Havlová, předsedkyně správní rady Nadace VIZE 97. „Je prakticky nedocenitelné mít režiséry jako je pan Martin Kubala, který dokáže udělat z dokumentárního snímku svébytný umělecký zážitek s jedinečnou atmosférou. Za takový počin, kterým je Portrét primabaleríny, si pan Kubala zaslouží Cenu Nadace VIZE 97. Věříme, že dokument přinese zábavu, poučení a hlavně inspiraci mnoha divákům."

Vítězný snímek si z rukou paní Havlové odnesl kromě uměleckého artefaktu také šek na 50 000 Kč. Komu předá paní Havlová Ocenění Nadace VIZE 97 a šek s finanční odměnou letos? Přihlaste svůj film do soutěže Zlaté Prahy a třeba to budete právě vy!