Nadace VIZE 97 letos opět partnerem Zlaté Prahy

Dagmar Havlová

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 je dlouholetým partnerem Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha – svou cenu zde udílí již od roku 2002 a bude tomu tak i letos. Této spolupráce si velmi vážíme. Děkujeme!

Vloni získal prestižní ocenění španělský snímek Císař Atlantidy v koprodukci Sebastiána Alfie a společností Sintonía Media, Rosinante, De Productiez a České televize.

„Oceňujeme objevný charakter filmu a odvážný počin, kterým je uvedení neznámé opery spolu s objasněním naprosto ojedinělých okolností jejího vzniku v terezínském ghettu za druhé světové války," řekla paní Dagmar Havlová, předsedkyně správní rady Nadace VIZE 97. „Snímek vyjadřuje úctu obětem holocaustu, památce skladatele Ullmanna a libretisty Kiena a v neposlední řadě vzdává hold kultuře, hlavně hudbě a umělcům, kteří ve tvorbě a sebevyjádření neustávají bez ohledu na podmínky a hrůznost situace, v níž se nalézají. Možná právě hudba a vznikající dílo jim dávaly na bezútěšném místě smysluplnou náplň a naději, možná pro ně byly každodenní prací a rutinou. Snímek nás přivádí k přemýšlení o tom všem."

Komu předá paní Havlová Ocenění Nadace VIZE 97 a šek v hodnotě 50.000,- Kč letos? Přihlaste svůj film do soutěže Zlaté Prahy a třeba to budete právě vy!