Yasuko Kobayashi

Profile picture for user Yasuko_Kobayashi
Vedoucí producentka divize hudebních a divadelních pořadů (NHK)

Kobayashi Yasuko
Japonsko

Již v době, kdy v roce 1995 začala působit v NHK, zavedla v NHK techniku vícekamerového natáčení pro televizi. Její televizní práce zahrnují Prokofjevovu operu Vojna a mír (japonské turné Mariinského divadla), Takemitsuho operu Můj způsob života (japonské turné Německé opery Berlín), La Sylphide (Japonský národní balet) a Pink Floyd Ballet od Rollanda Petita (Maki Asami). Režírovala také inscenaci monoopery Grigoriho Frida Deník Anny Frankové pro televizi (japonská premiéra).

Než se v NHK stala vedoucí producentkou, pracovala mezi lety 2005 2008 pro NHK Enterprises Europe v Londýně (nyní pod názvem NHK Cosmomedia Europe), kde produkovala živé nahrávky divadla včetně Othella v shakespearovském divadle Globe a Krále Leara v inscenaci Královské shakespearovské společnosti v hlavní roli se sirem Ianem McKellenem. Pracovala také pro Symfonický orchestr NHK v Tokiu mezi lety 2010 a 2013 jako přidružený umělecký pracovník.

V současné době jako hlavní producentka divize hudebních a divadelních programů NHK vede mezinárodní televizní koprodukce v klasické hudbě (opera, balet a koncerty). Od roku 2017 také vedla 8K záznamy jevištních představení v Evropě a produkovala představení Louskáček Mariinského baletu (Mariinské divadlo II, Sankt Petěrburg), koncerty Berlínských filharmoniků dirigované sirem Simonem Rattlem (Filharmonie Berlín), Královský Concertgebouw orchestr dirigovaný Michaelem Sanderlingem (Concertgebouw, Amsterdam), operu La Finta Giardiniera (divadlo La Scala) a Labutí jezero baletu Pařížské opery (Paris Opera Bastilles).