Dasha – několik podob

60. ročník Zlaté Prahy

Zpěvačka Dasha je zářným příkladem toho, že i v dnešní povrchní současnosti rychlokvašených hvězdiček může fungovat talent v kombinaci s poctivou prací a dokonalým profesionalismem, kde nechybí výraz, prožitek a nálada. Je proto stále nutné takové lidi podporovat a jejich příběh prezentovat divákům.

Díky své profesorce zpěvu Lídě Nopové dostala Dasha nabídku zpívat jako vokalistka s Karlem Gottem, se kterým hned v roce 1998 absolvovala německé turné a stala se stálým členem jeho orchestru. Jejich spolupráce trvala 21 let. V roce 2005 odjela díky získanému stipendiu studovat zpěv na prestižní školu Berklee College of Music do amerického Bostonu, kterou kvůli pracovním nabídkám ale po nějaké době přerušila. Jednou z těchto nabídek byla role židovské dívky Rebeky v muzikálu Karla Svobody Golem. V Divadle Broadway se zanedlouho objevila jako nezkrotná Angelika a tajemná Mona Lisa. V oblasti muzikálu ale získala svou první roli již ve svých sedmnácti – roli Ofélie v muzikálu Janka Ledeckého Hamlet. Poté na řadu přišla pohádková Popelka ve stejnojmenném muzikálu, Mia v Galileovi, Mariana v opeře Martina Kumžáka Božská komedie.

V Hudebním divadle v Karlíně ztvárnila hned dvě protikladné ženské postavy v díle Franka Wildhorna – ohnivou Carmen (v alternaci s Lucií Bílou) a nesmělou Katarinu. Ve stejném divadle si zahrála roli Georgie Hendricks v muzikálu Vražda za oponou (Curtains), hlavní roli v muzikálu Eltona Johna – Aida a roli Bonnie v muzikálu Bonnie & Clyde. Za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar získala ocenění Thálie za rok 2010. V divadle J. K. Tyla v Plzni se představila v roli Černošky v opeře Bohuslava Martinů Voják a tanečnice…

Pravidelně koncertuje s kapelou Pájky Pájk Quintet a vystupuje také jako sólistka s kapelou Moondance Orchestra, vedenou klavíristou, skladatelem a aranžérem Martinem Kumžákem. Jejich repertoár je popový s esencí latinskoamerické, funky, soul a R´n´B hudby. Jako hudební doprovod účinkovali například v pořadech Bailando, Duety… když hvězdy zpívají, Robin Hood - Cesta ke slávě, Anno, TýTý, nebo v úspěšném pořadu Stardance… když hvězdy tančí.

Dasha ve spolupráci s hudebním producentem a skladatelem Davidem Solařem natočila po dlouhé době své sólové album s názvem "Konečně”, za prodej tohoto alba převzala v dubnu 2018 Zlatou desku. V říjnu roku 2020 vydala druhé album “Dasha Symphony”, natočené za doprovodu Filharmonie Hradec Králové.

Nová scéna Národního divadla
-
Velký sál, Nová scéna