My tancujem swing

My tancujem swing

První projekt, který se zaměřuje na dějiny české swingové hudby i tance od jejich počátků až po současnost. Film hledá odpověď na otázku, čím swingová hudba a tanec už více než devadesát let vábí, mámí a svádí mládež a duchem mladé lidi též napříč dekádami, módními styly, šílenými salty mortale historie dvacátého století až po to naše milé jednadvacáté.

Svižný průlet dějinami swingu bude pilotovat Ondřej Havelka se svými Melody Makers a partou virtuózních tanečníků swingu, kteří s brilancí sobě vlastní předvedou jednotlivé taneční styly, divoké i elegantní, tak jak je přinášel vibrující čas. Jazzová smršť! Vítr v sukních! Pekelný temporytmus! Pouze v nedlouhých chvílích zklidnění pak řeknou k tématu své exkluzivní hosté – básník a kabaretiér Jiří Suchý či doktor swingových věd Petr Koura.

Večer moderuje Veronika Paroulková.

scénář: Ondřej Havelka, Radim Kratochvíl // režie: Ondřej Havelka // dramaturgie: Radim Smetana // kamera: Marek Diviš // výkonná producentka: Kateřina Kovářová // kreativní producent: Jiří Hubač // účinkují: Ondřej Havelka, Martin Zbrožek, Michal Krása, Rozálie Havelková a další

Nová scéna Národního divadla
-