Panel EBU - IMZ: Přeměna klasické hudby (zpět) na zábavu

Golden Prague EBU IMZ Panel

Během panelu bude řada řečníků včetně vysílacích společností, producentů, umělců a distributorů zábavních formátů diskutovat o způsobech, jakými lze klasickou hudbu integrovat do nabídek zábavy vysílacích společností s cílem oslovit širší publikum. Jakými událostmi a formáty se podařilo oslovit nové velké divácké skupiny a přilákat je k vážné hudbě? Je „vážná hudba“ stále užitečným rámcem, nebo tento přístup vyžaduje nový prostor?

 

Matthew Trustram
Moderátor
Vedoucí TV, EBU

Matthew Trustram je manažerem televize v Evropské vysílací unii (European Broadcasting Union, EBU), největší unii veřejnoprávních vysílatelů na světě, se sídlem v Ženevě ve Švýcarsku. 

Odpovídá za vytváření sítí, výměnu znalostí a koprodukční služby nabízené vysílacím organizacím, které jsou členy EBU, a slouží jako tajemník organizací řídících televizní výbor, který se skládá ze zástupců vrcholného vedení televizí z celé Evropy.

Matthew před nástupem do EBU v roce 2010 pracoval  jako rozhlasový a digitální producent obsahu pro veřejnoprávní sítě ve Velké Británii a Švýcarsku.

Katharina Jeschke 
Moderátorka
Generální tajemnice IMZ a generální ředitelka společnosti Content.Agent

Jako generální tajemnice International Music and Media Centre (IMZ) je Katharina Jeschke kurátorkou, autorkou a hostitelkou hudebních filmových festivalů a soutěží po celém světě. Je také autorkou programu mezinárodního veletrhu obsahu pro kulturní televizní pořady a videa na vyžádání (VOD) Avant Première Music and Media Market Berlin. Katharina je kromě toho generální ředitelkou a hnací silou Content.Agent, digitálního vyhledávače a B2B tržiště pro obchodování s filmovými licencemi, kurátorkou, autorkou a hostitelkou hudebních filmových festivalů a soutěží po celém světě. 

Tanja van der Goes
Specialistka na mezinárodní formát/generální ředitelka All Right Media

S více než 20letou zkušeností v mezinárodním mediálním průmyslu zaměřeném na distribuci obsahu, využívání a programování značek provozuje Tanja vlastní společnost All Right Media, prostřednictvím které zastupuje různé nezávislé produkční společnosti, (veřejné) vysílací společnosti a tvůrce formátů na mezinárodním trhu, včetně evropského zastoupení kanadského distributora obsahu Media Ranch. Tanja sídlí v Amsterdamu a plně se věnuje prodeji a získávání formátů pro své klienty, kteří oslovují globální publikum obsahem podle scénáře i bez scénáře. Poskytuje také poradenství a školení v oblasti mezinárodních formátů pro místní prodejní, vývojové a programovací týmy. Dříve byla Tanja ředitelkou pro formáty a značku ve společnosti Endemol Shine Group a vrchní ředitelkou pro distribuci formátů ve společnosti Endemol International, kde byla zodpovědná za dohled nad celým procesem licencování IP a pracovala na formátech velkého rozsahu, jako jsou MasterChef, Big Brother, Deal or No Deal a další.

Laetitia Huberti
vedoucí kulturních kanálů, RTBF  

Laetitia Huberti pracuje v odvětví kulturně zaměřených a veřejnoprávních médií již 20 let a její kariéra ji zavedla z bruselského centra Performing Arts Center Flagey do belgického Public RAdio & Television a Metropolitní opery v New Yorku. Od roku 2014 Laetitia nastoupila do RTBF, kde 4 roky řídila klasickou rozhlasovou stanici Musiq’3 a zároveň aktivně přispívala k transformaci organizace směrem k modelu „zaměřenému na veřejnost“. V roce 2018 se stala vedoucí redakční strategie portfolia tematických médií včetně 3 rádií a 1 televize: La Première, Musiq’3, Classic21 a La Trois-TV. Její současnou rolí je definovat vizi a redakční strategii těchto médií a vést tým.

Arild Erikstad
vedoucí hudebního rozhlasu/televize,  prezident NRK
IMZ

Arild Erikstad je výkonný producent, moderátor a hudební novinář NRK v norském Oslu. V letech 1992 - 2005 byl vedoucím hudební televize a v letech 1995 - 1997 hudebním redaktorem nového kanálu NRK2. Již více než 25 let je redaktorem a moderátorem týdenního časového prostoru vyhrazeného pro klasickou hudbu; Hovedscenen (Hlavní scéna) uvádějící koncerty, operu a tanec. Pan Erikstad je dnes zodpovědný za národní a mezinárodní hudební koprodukce v rámci NRK, od roku 1999 byl viceprezidentem hudební expertní skupiny EBU a od roku 2014 prezidentem IMZ – International Music and Media Center.

Jason Charters
Scénárista, režisér, výkonný producent, Riddle Films

Jason Charters je jedním ze zakladatelů společnosti Riddle Films, která sídlí v kanadském Torontu a věnuje se filmování světů divadelního umění a kultury a jejich zpřístupňování co nejširšímu publiku.  Práce společnosti se objevila na CBC, PBS, NDR, ARTE, BBC, NHK, SVT, YLE, RSI, NRK a také na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, filmovém festivalu Sundance, Mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu, McMichael Canadian Art Collection a v Muzeu moderního umění v New Yorku. Jason začal svou kariéru jako herec, než se začal věnovat produkci, psaní a režii.  Pětinásobný kandidát na cenu Canadian Screen Award, v nedávné době získal uznání za sérii Music of My Life, která obsahuje rozhovory s významnými osobnostmi, jako jsou Daniel Barenboim, Paul Shaffer a Eugene Levy, za intimní portrét Joela Krosnicka: What to Play Next? a film Dreaming of a Jewish Christmas.  Mezi četné projekty, na kterých se podílel, patří spolupráce s Banff International String Quartet Competition, The Royal Conservatory of Music v Torontu, Ottawa Chamber Music Festival, Toronto Summer Music a Rockport Chamber Music Festival v Massachusetts.
Mezi připravované projekty patří Identity: A Song Cycle s divadlem Against the Grain Theatre (Messiah/Complex), Kuiryaq v koprodukci Kanady/Norska/Grónska a inscenace k 25. výročí s Nathaniel Dett Chorale, ve které vystupuje skladatel a klavírista Stewart Goodyear.

Setkání proběhne v anglickém jazyce.

Nová scéna Národního divadla
-
Zasedací místnost, Nová scéna