Václav Kuneš

Václav Kuneš Autor: Petr Čepela

Dokumentární film sleduje cestu a proměnu těla i duše Václava Kuneše od tanečních počátků přes vrcholnou formu až k „tanečnímu důchodu”. Představíme jeho ojedinělý projekt 42+PEOPLE, jehož smyslem je zprostředkovat poznání, že od určitého věku tanečník nezvládne to, co o 20 let mladší kolega, ale přesto může své zkušenosti dále kultivovat a podělit se o ně s divákem.

Přestože se Václav Kuneš u televizních diváků zapsal především jako „ten nejhodnější porotce“ taneční soutěže StarDance, v uměleckém světě je pokládán za choreografické eso současného tance. Deset let strávil ve slavném Nederlands Dans Theater, jako sólista tančil v New National Theater v Tokiu. Působil jako asistent Jiřího Kyliána, inscenoval jeho choreografie v mnoha slavných světových divadlech. Má za sebou desítky uměleckých projektů, které přesahují do jiných odvětví a uměleckých žánrů, od klasického přes scénický tanec, nový cirkus, kabaret až po inscenace s prvky muzikálu a činohry. Soubor současného tance 420PEOPLE, do jehož názvu si tvůrci vepsali českou telefonní předvolbu, spolupracuje s desítkou českých i zahraničních tanečníků a tvůrců a je součástí několika mezinárodních projektů.

Václav Kuneš se zejména v poslední době velmi intenzivně zajímá také o psychosomatiku neboli propojení těla a mysli. Na tom je postaven jeho nejnovější projekt s názvem 42+PEOPLE, který je určen tanečníkům nad 42 let a který poukazuje na to, že každým rokem přibude tanečnice či tanečník odpovídající této věkové hranici. Každý rok proto Václav Kuneš připraví představení s několika tanečníky ve věku 42+ a časem má v úmyslu zapojit do něj i umělce z jiných oborů – herce, režiséry, výtvarníky nebo hudebníky.

Po provedení rezervace na webové stránce Zlaté Prahy obdržíte emailem instrukce ohledně převzetí vstupenek. Vstup je zdarma.

Nová scéna Národního divadla
-
Velký sál, Nová scéna