Zlatý den Zlaté Prahy

piazzetta

První show - energií nabitý bubenický pochod v podání Banda Grande přiláká hosty i náhodné kolemjdoucí a odstartuje program na hlavním jevišti. Hudební složka bude dále v průběhu dne zastoupena vystoupeními různých žánrů od saxofonového a kontrabasového kvarteta přes průřez melodiemi muzikálového světa až po nejlepší operní árie v podání hudebníků z Pražské konzervatoře.

Během tanečních ukázek se představí například irský step od inSpiral Dance či pole dance studia Pole Heaven. Z profesionálních baletních souborů se Zlatého dne zúčastní sólisté baletu Národního divadla Praha, Moravského divadla Olomouc, Jihočeského divadla, Pražského komorního baletu či Laterny Magiky. Jako předskokani vystoupí také jejich mladší následovníci ze souboru Bohemia Balet, Taneční konzervatoře hl. m. Prahy, Pražské taneční konzervatoře a konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha. Žánr baletu bude návštěvníkům zprostředkován nejen vystoupeními, ale i interaktivní Baletní dílnou Národního divadla pro děti i dospělé.

Vyvrcholením celého programu bude zábavní blok flashmobu, ve kterém se představí lektoři Place 4 People: několikanásobný oblíbený účastník Star Dance Marek Dědík spolu s tanečnicí Adélou Koubkovou. Pod jejich vedením bude připravena jednoduchá pohybová choreografie, kterou se budou moci návštěvníci naučit již během odpoledního programu ve workshopovém prostoru. Program na hlavní scéně ukončí závěrečné akrobatické číslo Wall dance, které posouvá lidské výkony doslova do nových rozměrů. Z horizontálního jeviště se vše přesune na vertikální úroveň a umělci tak zatančí přímo na provozní budově Národního divadla.

Kromě divácky atraktivního programu na hlavní scéně bude pro návštěvníky připraveno také množství dalších aktivit: stánky partnerů, fotokoutek České televize, pole-dancové stanoviště s profesionálními lektory a samozřejmě také interaktivní workshopový prostor, kde si bude moci každý vyzkoušet množství zajímavých tanečních stylů. Hned na začátku dne bude pro návštěvníky připravena rozcvička a protažení ve formě čím dál oblíbenější jógy. Dále se budou vyučovat základy irského stepu, indického bollywoodského tance, argentinského tanga, brazilské salsy a standardních i latinskoamerických tanců. Pro netančící návštěvníky bude připraven workshop „hudba - zpěv – herectví“.

Součástí programu Zlatého dne Zlaté Prahy bude také možnost nahlédnout do zákulisí historické budovy Národního divadla. Komentované prohlídky historické budovy Národního divadla představují unikátní zážitek. Začátek v 10, 11 a 12 hodin. Rezervace vstupenek do naplnění kapacity na webu Zlaté Prahy nebo na telefonu +420 730 800 127.

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!

 

Hlavní scéna

11:00   Banda Grande, bubenická show

11:20   Pražská taneční konzervatoř a střední odborná škola           

11:45   Saxofonové kvarteto  

12:10   inSpiral dance, irský step

12:20   Pražská konzervatoř, Čardášová princezna

12:45   Pole Heaven    

12:55   Pražská konzervatoř, Letem muzikálovým světem

13:25   Laterna Magika

13:45   Baletní dílna Národního divadla         

14:25   Trombónový soubor   

14:50   Taneční konzervatoř hl. m. Prahy      

15:15   Pražská konzervatoř, To nejlepší z operních árií

15:40   Balet Praha Junior

16:05   Kontrabasové kvarteto           

16:25   Bohemia Balet

16:35   Pražský komorní balet

16:50   Moravské divadlo Olomouc - balet   

17:05   Balet Jihočeského divadla

17:20   Balet Národního divadla

17:30   FLASHMOB     

17:50   Wall dance      

 

Workshopy

11:30   Place 4 People, jóga a protažení

12:15   Om Dance Academy, bollywoodský tanec

13:00   inSpiral, irský step

13:45   Baletní dílna Národního divadla

14:15   Pražská konzervatoř, hudba - zpěv - herectví

15:00   Tango Praha, argentinské tango

15:30   Bohemian Salsa, salsa

16:00   Klub Art 4 People, společenské tance

16:45   Adéla Koubková & Marek Dědík - Place 4 People, výuka flashmobu

Náměstí Václava Havla
-