Zlatý den Zlaté Prahy / Odpoledne se StarDance

StarDance

Celodenní program Zlatého dne bude ve znamení úspěšné televizní soutěže Stardance a také 115. výročí narození skladatele Jaroslava Ježka. Návštěvníci se mohou těšit na nejen na hudební a taneční výstupy, ale také na známé tváře televizních pořadů dětského kanálu ČT :D. Celým dnem pak návštěvníky provede známá moderátorka Daniela Písařovicová – taktéž účastnice Stardance.

Stardance, aneb když hvězdy tančí

Kdo by neznal úspěšnou televizní show Stardance? Vždyť tento rok na podzim půjde do vysílání již jedenáctá řada! Daniela Písařovicová spolu s Markem Zelinkou uvedou celou řadu známých osobností a tanečníků, kteří v minulosti ve Stardance soutěžili, aby diváky nejen potěšili tancem, ale třeba je i něco naučili. Zároveň poprvé budou moci fanoušci spatřit taneční dvojice, které se teprve do soutěže chystají – proběhne totiž zahajovací autogramiáda jedenácté řady soutěže Stardance. Podpis bude možné získat nejen od nových tanečních párů, ale samozřejmě též od všech přítomných tanečníků a celebrit.

Ondřej Ruml a pocta Jaroslavu Ježkovi

Zlatým hřebem Zlatého dne bude pocta a vzpomínka na legendárního skladatele Jaroslava Ježka v podání Ondřeje Rumla a Matej Benko Quintet. Od narození Jaroslava Ježka uplyne přesně na den 115 let. V podvečer proto u Národního divadla zazní nově pojaté písně Osvobozeného divadla z alba „Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha“, které bylo velmi pozitivně přijato kritikou i veřejností a získalo ocenění Zlatá deska.

Kromě divácky atraktivního programu na hlavní scéně bude pro návštěvníky připraveno také množství dalších aktivit: stánky partnerů, fotokoutek, výtvarné dílny pro děti i stánek se sortimentem České televize, kde si můžete koupit třeba Zlatého bludišťáka.


PROGRAM PODIUM

11:00 Cvičky pana Hudbičky
12:00 AZ kvíz Junior
13:00 Taneční konzervatoř hlavního města Prahy
13:30 Taneční centrum Praha – konzervatoř a gymnázium
14:00 StarDance (Dominik Vodička, Lenka Nora Návorková, Miroslav Hanuš, Marie Doležalová, Veronika Lálová, Adriana Mašková a mnoho dalších)
18:00 Ondřej Ruml a Matej Benko Quintet


AUTOGRAMIÁDA – STARDANCE

14:00 – 18:00 Hvězdy nové řady StarDance se poprvé představí veřejnosti na velké autogramiádě. Podepisovat se budou též účastníci uplynulých řad.


Součástí programu Zlatého dne Zlaté Prahy bude také možnost nahlédnout do zákulisí historické budovy Národního divadla. Komentované prohlídky historické budovy Národního divadla představují unikátní zážitek. Začátek v 10, 10:30, 11 a 11:30 hodin. Rezervace vstupenek do naplnění kapacity na webu Zlaté Prahy nebo na telefonu +420 703 167 715.

Náměstí Václava Havla
-