Seznamte se s letošními zlatopražskými porotci

Golden Prague Jury

Zlatá Praha každoročně představí ty nejlepší hudební, taneční a divadelní snímky z celého světa, které hodnotí pětičlenný panel odborníků. Čtyři z nich jsou ze zahraničí, zatímco jeden zastupuje Českou republiku. Kdo zasedne v porotě letos?

Předsedou poroty jednašedesátého ročníku je Arild Erikstad, norský hudební producent, novinář a viceprezident Hudebního a mediálního centra IMZ. Od roku 1991 do roku 2005 zastával Erikstad pozici šéfredaktora hudebního oddělení televize NRK v Oslu, kde byl zodpovědný za národní a mezinárodní hudební spolupráce. Dále Erikstad zastával pozici výkonného producenta/výkonného ředitele televizní hudby pro mezinárodní vztahy, kde dohlížel na výrobu hudebních produkcí a podporoval mezinárodní partnerství. Během své kariéry byl Erikstad členem poroty takových festivalů, jako je například Rose d'Or, Prix Italia nebo CineDance festival, čímž potvrdil svou odbornost a vliv v mezinárodní hudební a mediální sféře.

K Erikstadovi se na Zlaté Praze připojí čtyři významné osobnosti z různých koutů Evropy: Maria Kivinen, obchodní manažerka z finské televizní společnosti YLE, Bernd Hellthaler, který bude zastupovat německou produkční společnost EuroArts, Barbara Palier, která má na starosti právní záležitosti mezinárodních licencí a oblast audiovizuální produkce v rakouské společnosti VBW, a jako zástupce hostitelské země pak Jiří Vejvoda, rozhlasový a televizní modeátor, scénárista a mediální manažer.

Mezinárodní odbornou porotu už tedy znáte, tak neváhejte a přihlaste své nejnovější snímky do soutěže 61. ročníku Zlaté Prahy. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2024 a podmínky najdete ve festivalovém statutu zde.